Sertifikalarımız

Turkuaz oyuncak ve terlik firmamız 2000 yılından bu zamanlara kadar ürün satışlarına devam etmektedir, sahip olduğumuz BSCI, Disney Fama sertifika belgelerimiz vardır.

Disney Fama Sertifikası Nedir?

Disney Fama Sertifikası, bir Disney ürününü üretmek için alınması gereken bir belgenin adıdır. Başka bir deyişle, bir şirket The Walt Disney Company için ürün üretmek veya Disney markalı ürünler üretip satmak istiyorsa Disney Fama sertifikası alması gerekir. Veya başka bir deyişle Disney yetkili personeli ile Fama denetimlerine girmeli, bu denetimleri başarıyla tamamlamalı ve Fama’dan sertifika almalıdır. Bu belge, Fama Belgesi, Disney Fama Belgesi veya Disney Belgesi olarak adlandırılabilir. Disney Fama dosyalarına benzer amaçlara hizmet eden başka dosyalar ve kuruluşlar da vardır. Örnekler arasında BSCI Derneği ve SEDEX organizasyonu sayılabilir. Cydex; kendini küresel tedarik zincirlerinde çalışma koşullarını iyileştirmeye adamış, dünyanın önde gelen etik ticaret hizmet sağlayıcı kuruluşlarından biridir. Açılış; İş Sosyal Uygunluk Girişimi veya BSCI, İş Sosyal Uygunluk Girişimi; benzer bir amaç için çalışan Brüksel merkezli bir dernektir.

BSCI Sertifikası Nedir?

BSCI, Brüksel merkezli Dış Ticaret Birliği (FTA) tarafından başlatılan Etik Kaynak Kullanımı için Avrupa Sosyal İzleme Sistemidir. ILO (Uluslararası İşçi Örgütü) çalışma standartlarına dayanan BSCI, tedarikçilerin sosyal performansının sürekli iyileştirilmesini teşvik eder.

© Copyright 2022 Turkuaz Kurumsal